Alma Centrum - Nadbałtyckie Cetrum Rehabilitacji

Spirometria

Spirometria (nazywana pomiarem oddechu) to badanie medyczne, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego.

Czytaj więcej

Drenaż ułożeniowy

Drenaż ułożeniowy to rodzaj rehabilitacji u chorych z trudnościami w odkrztuszeniu dużych ilości zalegającej wydzieliny oskrzelowej.

Czytaj więcej

Inhalacja

Inhalacja to zabieg leczniczy polegający na podaniu roztworu leków lub ich aerozoli do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Wykorzystuje się w tym celu gorące płyny, inhalatory lub nebulizatory.

Czytaj więcej

Krioterapia miejscowa

Zabieg ten polega miejscowym oddziaływaniu za pomocą specjalnego aplikatora bardzo niską temperaturą.

Czytaj więcej

Hydroterapia

Hydroterapia – auqaterapia to rehabilitacja pacjenta za pomocą wody o różnej temperaturze, ciśnieniu.

Czytaj więcej

Elektroterapia

Elektrostymulacja polega na zastosowaniu prądu stałego, prądów impulsyjnych o małej i średniej częstotliwości.

Czytaj więcej

Laseroterapia

W lecznictwie fizykalnym wykorzystywane są lasery niskoenergetyczne. Promieniowanie laserowe jest pochłaniane przez tkanki powodując podwyższenie ich przemiany materii, przez co przyspieszany jest proces gojenia.

Czytaj więcej

Magnetoterapia

Magnetoterapia jest to zabieg leczniczy oparty na metodzie leczenia pulsującym polem magnetycznym, który przenika przez wszystkie obszary ciała ludzkiego.

Czytaj więcej

Ciepłolecznictwo

Forma termoterapii polegająca na przekazywaniu do organizmu energii cieplnej na drodze przewodzenia, przenoszenia lub promieniowania.

Czytaj więcej

Światłolecznictwo

Daje przyjemne odczucie ciepła naświetlanej powierzchni. Stosuje się filtr czerwony i niebieski, który zmienia charakterystykę promieniowania.

Czytaj więcej

Krioterapia ogólnoustrojowa

Zabiegi w kriokomorze polegają na przebywaniu w temperaturze od – 120 C do – 160 C , zabieg trwa około 1,5 minuty i powinien być zakończony ćwiczeniami fizycznymi z fizjoterapeutą.

Czytaj więcej